Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend nie był zbytnio udany dla MKS-u. Obie drużyny, występujące CLJ, przegrały swoje spotkania.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa 1:3

Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym remisem ostatniej drużyny z Polonią. Na szczęście druga część przyniosła już 3 bramki dla „Czarnych Koszul”, które po 9 meczach mają 24 pkt.

W najbliższej kolejce Polonia będzie pauzować. Swoje spotkanie poloniści zagrają dopiero 1 czerwca, na wyjeździe z Unią Warszawa. Rywal zajmuje 3 miejsce z 13 pkt. po 7 spotkaniach. Początek spotkania o 11:00. W pierwszym meczu było 4:1 dla naszej drużyny.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa  2:0

Polonia trzeci raz z rzędu nie wygrała i właściwie pożegnała się z marzeniami o wygraniu grupy. Na wyjeździe „Czarne Koszule” nie dały rady Escoli.

W niedzielę poloniści zagrają po raz ostatni w tym sezonie na własnym boisku. Rywalem będzie AKS SMS Łódź, które niespodziewanie znalazło się w strefie spadkowej. Rywal w 12 m. zdobył tylko 14 pkt. Początek spotkania o 14:15. W Łodzi było 1:1.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa – 3:2

Polonia fatalnie rozpoczęła spotkanie. Po 27 minutach było już 3:0 dla Jagiellonii. W drugiej połowie nasz zespół zaczął odrobić straty, w 3 minuty poloniści zdobyli 2 bramki (65 i 68 minuta). Niestety trzeciego gola nie udało się już strzelić.

Podobnie jak starsi koledzy, zespół u-15 w niedzielę zagra ostatni raz w sezonie na własnym boisku. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, Polonia zmierzy się z Legią Warszawa. Rywal zajmuje drugie miejsce z 5 punktami przewagi i rywalizuje o wygranie grupy z SMS-em Łódź, który ma tyle samo punktów. Początek spotkania o 19:11. Na wyjeździe poloniści przegrali 0:2.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1 KS Bednarska – Polonia Warszawa – 0:13

Tradycyjnie poloniści nie mieli żadnych kłopotów z najsłabszą drużyną ligi i wygrali wysoko.

W najbliższej kolejce poloniści zagrają z liderem – Agape Białołęka. Początek spotkania w niedzielę o 10:00. W pierwszym meczu było 6:1 dla rywala.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl