Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (30-31.03.2019 r.). W weekend do gry wróciły także drużyny Spółki.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:2

Jesienią Polonia w obydwu meczach wygrała z Ursusem Warszawa 2:0. Identyczny wynik padł w sobotnim spotkaniu. Dzięki zwycięstwu „Czarne Koszule” zajmują pierwsze miejsce.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z Legionovią, która przegrała dwa pierwsze spotkania. Początek meczu w niedzielę o 11:00, na bocznym boisku „Czarnych Koszul”.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:0

Niestety zakończyła się seria trzech zwycięstw z rzędu. W derbach minimalnie lepsza okazała się Legia. Porażka skutkuje spadkiem z 1 na 3 miejsce.

W weekend poloniści zmierzą się na własnym boisku z Escolą Varsovia. Przeciwnik słabo rozpoczął rozgrywki, po 3 meczach ma tylko 3 punkty (czwarte spotkanie nie zostało jeszcze rozegrane). Rywala nie można jednak lekceważyć, jesienią zajął drugie miejsce i na wyjeździe wygrał z Polonią 3:0. Początek meczu w sobotę o 16:00.

Warto dodać, że Jakub Kisiel otrzymał niedawno powołanie do reprezentacji Polski U-17.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: AP Talent Białystok – Polonia Warszawa 0:2

Trzecią wygraną z rzędu zanotował rocznik u-15. Polonia pokonała na wyjeździe beniaminka z Białegostoku. O trzy punkty nie było jednak tak łatwo, przy stanie 2:0 w 63 minucie jeden z polonistów obejrzał czerwoną kartkę, więc „Czarne Koszule” ostatnie 20 minut grały w 10. Wygrana pozwoliła awansować na 2 miejsce.

W niedzielę na bocznym boisku poloniści zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Rywal po 4 meczach ma tylko 4 punkty i ze stratą 6 oczek do Polonii zajmuje 5 miejsce. Początek spotkania  o 16:00. Jesienią w obu spotkaniach lepsza była ekipa z Białegostoku, która dwa razy wygrała 3:0.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Polonia Warszawa 2002 – KS Bednarska 15:0

Do gry wrócił rocznik 2002 Spółki. Wydaje się, że wiosną Polonia jest największym faworytem do awansu do I ligi wojewódzkiej. Tym bardziej, że do rozgrywek nie przystąpiła Marcovia i UKS Bródno, więc liga ma tylko 5 drużyn. Tak jak jesienią, Polonia nie miała problemu z Bednarską. Wygrana 15:0 jest najwyższą jak do tej pory z tym przeciwnikiem (wcześniej było 12:0 i 14:0).

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z najpoważniejszym rywalem w walce o awans – Agape Białołęka. Początek wyjazdowego spotkania w sobotę o 11:00.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl