Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (09-10.03.2019 r.). W ten weekend do gry wróciły drużyny MKS-u, występujące w CLJ u-15 i CLJ u-17.

MKS Polonia Warszawa

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 3:1

Wiosną rozgrywki przyjmą taką samą formę, jak jesienią. CLJ została podzielona na 4 grupy po 8 drużyn. Z CLJ spadną po dwa najsłabsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy grup zmierzą się natomiast ze sobą, walcząc o wgranie całej CLJ.

W pierwszej kolejce Polonia wygrała u siebie 3:1 z ŁKS-em, udanie rewanżując się za porażkę 1:3 na Saharze jesienią. Warto podkreślić, że w pierwszym składzie „Czarnych Koszul” wyszło 6 piłkarzy młodszego rocznika, a u rywala tylko 1.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 2:2

Dokładnie taką samą formę rozgrywek przyjęła CLJ u-15.

Pierwsze spotkanie dla polonistów był całkiem udane. Remis 2:2 na wjeździe z Escolą Varsovia można uznać za niezły wynik. Jesienią w obu spotkaniach lepsza była Escola, u siebie wygrała 3:0. Niemniej poloniści na pewno mogą czuć pewien niedosyt, bo do przerwy prowadzili 2:0, a w ostatniej akcji meczu nie wykorzystali sytuacji sam na sam.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)