W rozwinięciu podsumowanie pierwszych transferów i sparingów wszystkich zespołów grupy I.  Lista będzie co jakiś czas aktualizowana. Nowe, w stosunku do poprzedniej wersji, transfery i wyniki sparingów zostały podkreślone.

Maciej Wilanowski

BROŃ RADOM

Przyszli: Przemysław Śliwiński (napastnik, z OSkara Przysucha (IV liga))

Odeszli

Sparingi: 0:3 z Widzewem Łódź (II liga), 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 2:0 z Oskarem Przysucha (IV liga), 0:2 z Chełmianką Chełm  (III liga), 2:1 Mszczowianką Mszczonów (IV liga)

***

KACZKAN HURAGAN MORĄG

Przyszli:

OdeszliMateusz Jajkowski (obrońca, do GKS-u Wikielec (IV liga), 18 m.), Bartosz Dzikowski (bramkarz, do Błękitnych Orneta (liga okręgowa))

Sparingi: 3:1 ze Zniczem Biała Piska (III liga), 14:1 z Polonią Lidzbark Warmiński (liga okręgowa), 3:1 z Wierzycą Pelpin (III liga), 2:3 z Concordią Elbląg (IV liga), 1:6 z KP Starogard Gdański (III liga), 3:1 z Olimpią Elbląg (II liga)

***

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Przyszli: Patryk Grejber (bramkarz, z Kotwicy Kołobrzeg (III liga), 6 m.), Piotr Kornacki (obrońca, z Oskara Przysucha (IV liga))

Odeszli: Bartłomiej Maćczak (napastnik, do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 17 m. i 5 b.), Kamil Tlaga (obrońca, 7 m.), Patryk Walasek (obrońca, do Oskara Przysucha (IV liga), 17 m. i 2 b.), Marcin Mirecki (pomocnik, do Ceramiki Opoczno (IV liga), 17 m.i 6 b.), Michał Efir (napastnik, 10 m.), Jakub Żmuda (obrońca, 12 m. i 1 b.), Piotr Bukowski (bramkarz, 3 m.)

Sparingi: 4:0 z MKS-em Kluczbork (III liga), 6:0 z Ceramiką Opoczno (IV liga), 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 1:1 z Pogonią Zduńska Wola (IV liga), 1:2 z GKS-em Bełchatów (II liga), 0:0 z RKS-em Radomsko (IV liga), 0:1 z GKS-em Tychy (I liga)

Po zakończeniu rundy z klubu odszedł trener – Bogdan Jóźwiak,  który w tomaszowskim klubie pracował od 15 kwietnia 2017 roku.  Dla Jóźwiaka był to bardzo udany okres, Lechia Tomaszów Mazowiecki zdobywała w nim średnio 2,05 pkt. na mecz.

Nowym szkoleniowcem został Daniel Myśliwiec, który ostatnio pracował jako asystent w Chojniczance Chojnice (I liga), a wcześniej również jako asystent w Górniku Łęczna (wówczas I liga). Wiele lat piłkarskiej przygody spędził poza tym w Legii Warszawa, gdzie pracował jako trener w akademii, a później jako analityk w pierwszym zespole – za czasów Besnika Hasiego Jacka Magiery.

***

LEGIA II WARSZAWA

Przyszli:

OdeszliKacper Wełniak (napastnik, do Siarki Tarnobrzeg (II liga), 13 m. i 2 b.), Kacper Pietrzyk (obrońca, do Olimpii Grudziądz (II liga), 4 m.)

Sparingi: 8:0 z Sokołem Serock (liga okręgowa), 5:0 z Energią Kozienice (IV liga), 3:1 z Ząbkovią Ząbki (IV liga), 5:1 z Drukarzem Warszawa (IV liga)

***

LEGIONOVIA LEGIONOWO

Przyszli: Karol Podliński (napastnik, ze Znicza Pruszków (II liga), 8 m. i 1 b.), Jakub Kabala (pomocnik, ze Znicza Pruszków (II liga), 10 m.)

Odeszli: Daniel Gołębiewski (napastnik, 14 m. i 2 b.; został trenerem drużyny kobiet Żbiku Nasielsk), Slaven Jurisa (pomocnik, do FK Dinamo Pancevo (trzeci poziom serbskich rozgrywek), 14 m. i 2 b.)

Sparingi: 2:0 z KS-em Łomianki (IV liga), 4:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 3:1 ze Zniczem Pruszków (II liga), 1:1 z Motorem Lublin (III liga), 2:1 z Pelikanem Łowicz (III liga)

Z Legionovią pożegnał się Bartosz Tarachulski. Wedle informacji Emila Kota, zarząd nie był do końca zadowolony z pracy Tarachulskiego – zbyt duża strata do lidera i brak zgody przy transferach.

Na następce wybrany został Marcin Sasal (sylwetka trenera).

***

ŁKS ŁOMŻA

Przyszli:

Odeszli: Mateusz Złotogórski (bramkarz, 7 m.), Cezary Demianiuk (napastnik, do Olimpii Elbląg (II liga), 17 m. i 5 b.), Krystian Kalinowski (bramkarz, do Stali Stalowa Wola (II liga), 10 m.)

Sparingi: 0:5 z Olimpią Zambrów (III liga), 0:4 z Pogonią Siedlce (II liga), 0:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 3:1 z KS-em Wasilków (IV liga)

***

MAZUR EŁK

PrzyszliGabriel Krupiński (pomocnik, z Wigier Suwałki (I liga), 0 m.)

Odeszli

Sparingi: 2:3 z Jagiellonią Białystok (CLJ), 1:1 z Mamrami Giżycko (IV liga), 0:2 z Warmią Olsztyn, 4:2 z Promieniem Mońki (IV liga), 1:2 z Wissą Szczuczyn (IV liga)

***

OLIMPIA ZAMBRÓW

Przyszli: Piotr Gorczyca (bramkarz, z MOSP Białystok (IV liga)), Michał Steć (pomocnik, ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 15 m.)

OdeszliTomasz Porębski (obrońca, 3 m.), Wojciech Nasuto (pomocnik, do Hetmana Białystok (IV liga), 11 m. i 2 b.), Patryk Wojtylak (pomocnik, do Hetmana Białystok (IV liga), 4 m.)

Sparingi: 7:1 z MOSP-em Białystok (IV liga), 5:0 z ŁKS-em Łomża (III liga), 4:1 z Koroną Ostrołęka (IV liga), 2:0 z MKS-em Podlaskie Biała Podlaska (III liga), 4:0 z Orlętami Radzyń Podlaski (III liga), 2:2 z Karpatami Lwów (u-20), 7:1 z Huraganem Wołomin (IV liga)

Pod koniec zeszłej rundy pracę w klubie zakończył Artrur Wroniecki. Nowym szkoleniowcem został Tomasz Kulhawik, który jesienią trenował KS Wasilków, które po pierwszej rundzie jest liderem IV ligi.

***

PELIKAN ŁOWICZ

PrzyszliMichał Wrzesiński (pomocnik, z Pogoni Siedlce (II liga), 14 m. i 1 b.), Filip Bućko (pomocnik, z UKS Varsovia (juniorzy))

Odeszli: Michał Dobkowski (pomocnik, do Victorii Sulejówek (III liga), 15 m. i 1 b.), Stanisław Ławcewicz-Musialik (obrońca, 16 m.), Sebastian Szerszeń (napastnik, 16 m. i 4 b.), Bartosz Bujalski (pomocnik, 16 m.  i 1 b.)

Sparingi: 1:2 z Wartą Sieradz (IV liga), 2:1 z Górnikiem Konin (III liga), 1:2 z Legionovią Legionowo (III liga), 1:2 z Ruchem Chorzów (II liga)

***

POLONIA WARSZAWA

Przyszli: Krystian Przyborowski (pomocnik, z Gwardii Koszalin (III liga), 17 m. i 1 b.)

Odeszli: Jakub Cesarek (pomocnik, 12 m.)

Sparingi: 1:0 z MKS-em Piaseczno (IV liga), 0:2 z Radomiakiem Radom (II liga), 1:3 z Widzewem Łódź (II liga), 1:3 z Ruchem Chorzów (II liga)

***

RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE

PrzyszliEryk Niemira (bramkarz, z Podhala Nowy Targ (III liga), 3 m.)

Odeszli: Marcin Antczak (bramkarz, 1 minuta), Konrad Buć (napastnik,  34 minuty) i Nazar Jedynak (obrońca, 12 m.)

Sparingi: 4:0 z Koroną Ostrołęka (IV liga), 1:1 z Wisłą Puławy (III liga), 3:2 z KS Wasilków (IV liga), 1:0 ze Zniczem Biała Piska (III liga)

Choć Ruch Wysokie Mazowieckie zakończył rundę poza strefą spadkową, w klubie zdecydowano się na zmianę szkoleniowca. Mykołę Dremluka, który Ruch trenował od kwietnia 2017 r., zastąpił Bartosz Jurkowski. Jako zawodnik rozegrał 265 spotkań w Ekstraklasie, a w CV trenerskim może zapisać sobie trenowanie IV-ligowego Znicza Suraż, czy bycie asystentem w III – ligowym Dąb Dąbrowa Białostocka.

***

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Przyszli: Bartłomiej Rakowski (obrońca, z Unii Skierniewice (III liga), 16 m.), Bartłomiej Maćczak (napastnik, z Lechii Tomaszów Mazowiecki (III liga), 17 m. i 5 b.)

Odeszli: Damian Kupisz (napastnik, 5 m.), Filip Matuszczyk (pomocnik, 7 m.), Paweł Lipiec (bramkarz, 0 m.), Damian Knera (obrońca, 4 m.)

Sparingi: 2:1 z Wartą Działoszyn (IV liga), 1:0 z Omegą Kleszczów (IV liga), 2:2 z KS-em Kutno, 1:2 z RKS-em Radomsko (IV liga), 1:1 z KKS-em Kalisz (III liga), 1:5 z GKS-em Bełchatów (II liga)

***

SOKÓŁ OSTRÓDA

PrzyszliMateusz Dampc (napastnik, ze Stolemu Gniewino, 18 m. i 20 b.),  Robert Hirsz (napastnik, z Olimpii Grudziądz (II liga), 16 m. i 5 b.), Andrzej Łyszyk (pomocnik, z Kotwicy Kołobrzeg, 12 m.)

OdeszliMateusz Broź (napastnik, 7 m. i 2 b.), Jakub Paprzycki (pomocnik, 7 m.), Kacper Jodłowski (pomocnik, do Górnika Łęczna (II liga), 16 m.)

Sparingi: 9:0 z Lechem Rypin (IV liga), 0:1 z Concordią Elbląg (IV liga)

***

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

Przyszli:

Odeszli: Michał Steć (pomocnik, do Olimpii Zambrów (III liga), 15 m.), Dominik Witkowski (pomocnik, 11 m.)

Sparingi: 0:2 ze Zniczem Pruszków (II liga), 2:5 z Ursusem Warszawa (III liga), 2:2 ze Stomilem Olsztyn (I liga), 0:3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 0:0 z GKS-em Bełchatów (II liga),

W trakcie przerwy zimowej Świt dokonał zmiany na stanowisku trenera. Kontraktu nie przedłużono z Rafałem Kleniewskim, który był szkoleniowcem mazowieckiej drużyny od 6 stycznia 2017 roku. W sezonie 2016/2017 zajął ze Świtem 4 miejsce, a w następnym sezonie ligę skończył na 8 miejscu. W 2017 r. wygrał OPP. Ogólnie w tym czasie Świt wygrał 33 z 71 meczów; średnia pkt. wyniosła 1,56. Jego następcą został Marek Brzozowski. Ostatnie 7 lat pracował w Escoli Varsovia.

***

UNIA SKIERNIEWICE (beniaminek)

Przyszli: Mateusz Stępień (obrońca, z Neru Poddębice (IV liga))

Odeszli: Bartłomiej Rakowski (obrońca, do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 16 m.)

Sparingi: 2:4 z Pogonią Siedlce (II liga), 2:2 ze Zjednoczonymi Stryków (IV liga), 2:2 ze Zniczem Pruszków (II liga)

***

URSUS WARSZAWA

Przyszli: Tomasz  Wojcinowicz (obrońca, jesienią bez klubu)

Odeszli: Kacper Skrzypek (bramkarz, 0 m.), Sebastian Bulik (obrońca, do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 8 m.), Piotr Ćwik (pomocnik, 12 m.), Szymon Kołosowski (pomocnik, 5 m.), Karol Roszczkiewicz (obrońca, 5 m.), Maksymilian Vogtman (napastnik, 5 m. i 1 b.)

Sparingi: 1:3 z Elaną Toruń (II liga), 5:1 z Ząbkovią Ząbki (IV liga), 5:1 z Huraganem Wołomin (IV liga), 5:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 3:3 z MKS-em Piaseczno (IV liga), 1:4 z Wisłą Puławy (III liga)

***

VICTORIA SULEJÓWEK

Przyszli: Michał Dobkowski (pomocnik, z Pelikana Łowicz (III liga), 15 m. i 1 b.)

Odeszli

Sparingi: 1:1 z Pogonią Siedlce (II liga), 4:2 z Huraganem Wołomin (IV liga), 2:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 0:3 z Orlętami Radzyń Podlaski (III liga),   2:4 ze Zniczem Pruszków (II liga), 5:3 z KS-em Łomianki (IV liga), 6:1 z MKS-em Przasnysz (IV liga), 1:3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga)

***

ZNICZ BIAŁA PISKA

Przyszli: Miłosz Sztachański (pomocnik, ze Śniardw Orzysz (liga okręgowa))

Odeszli

Sparingi: 2:2 ze Stomilem Olsztyn (I liga), 2:7 z Olimpią Elbląg (II liga), 1:3 z Huraganem Morąg, 3:2 z Concordią Elbląg (IV liga), 2:0 z Mrągovia Mrągowo (IV liga), 1:2 z Karpatami Lwów (u-19) 0:1 z Ruchem Wysokie Mazowiecki (III liga), 2:1 z Wigrami Suwałki (I liga)

Źródło: OlimpiaZambrów (FB)/ pelikan.lowicz.pl/ victoriasulejowek.pl/ ruchwysmaz.pl/ kslegionovia.pl/ lodzkifutbol.pl/ naszsport.info/ Dawid Sut (Twitter)/ tssokol.pl/ 90minut.pl/ theLechia (FB)/ huraganmoroag.cba.pl/ kspolonia.pl/ olimpiazambrow.net/ sokolostroda.com/ mksmazurelk (FB)/ ursuswarszawa.com/ bronradom.pl/ legia.net/ Mateusz Lis (Twitter)/ Kamil D. (Twitter)/ huragan-wolomin.pl/ mksmazovia.pl/ orleta-spomlek.pl/ mksswit.pl/ uniaskierniewice.pl/ MKSRUCH (FB)/ kslegionovia.pl/ wspolczesna.pl/ Daniel Dąbrowski (Twitter)