Remis z Łomżą przed wylotem na Cypr

Polonia w ostatnim sparingu przed wylotem na Cypr zmierzyła się z ŁKS-em Łomża. Nasi zremisowali z III-ligowcami 1:1.

Karol Worach
Karol Worach (fot. Robe6)

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando „Czarnych Koszul”. Niestety nie byli w stanie wykorzystać przewagi. Na domiar złego goście z Łomży w 27 minucie zdobyli gola. Po faulu w polu karnym Marcina Marcinkowskiego jedenastkę pewnie na bramkę zamienił gracz ŁKS-u. Najlepszą okazję dla Polonii zmarnował Mariusz Wierzbowski, który po skutecznym dryblingu minimalnie przestrzelił z 16 metrów.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy „Czarne Koszule” wyrównały. Świetną wrzutkę Bartosza Wiśniewskiego z rzutu rożnego w 60 minucie wykorzystał „najwyższy” w szesnastce Karol Worach. Poloniści nadal przeważali, ale podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie zdobyć kolejnych bramek.

14.02.2017 – Warszawa
Polonia Warszawa – ŁKS Łomża 1:1 (0:1)

bramka: Karol Worach 60

Polonia: (I połowa) Marcin Marcinkowski (46. Dominik Pusek) – Mateusz Małek, Bazyli Kokot, Karol Worach, Grzegorz Wojdyga – Krystian Pieczara, Donatas Nakrošius (46. Piotr Ćwik), Mariusz Wierzbowski, Piotr Kosiorowski, Michał Zapaśnik (63. Cezary Sauczek) – Bartosz Wiśniewski (70. Daniel Gołębiewski).