Polonia lepsza od Legionovii!

Podopieczni trenera Marka Końko w pierwszym dzisiejszym sparingu pokonali w Legionowie II-ligową Legionovię (3:2).

Krystian Pieczara
Krystian Pieczara (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Strzelanie rozpoczęło się szybko. Już w 3 minucie rzut karny po faulu na Michale Gwieździe wykorzystał Krystian Pieczara. Niecałe dziesięć minut później Pieczara miał drugą okazję. Tym razem były gracz GKS-u Bełchatów wykorzystał jedenastkę po faulu na Bartoszu Niksińskim. Pod koniec pierwszej połowy groźną akcję przeprowadzili Kamil Tomas Piotr Augustyniak, niestety strzał tego ostatniego powędrował nad poprzeczką bramki Legionovii.

W drugiej połowie Legionowianie odrobili straty. Pierwszą bramkę strzelili po błędzie Tomasa, zaś drugą po rzucie karnym podyktowanym po faulu trenera Jakuba Stęszewskiego (Polonia przyjechała w dwunastu – przyp. DS). W końcówce prowadzenie „Czarnym Koszulom” dał Michał Zapaśnik, który po błyskawicznej kontrze zdołał oszukać bramkarza gospodarzy i spokojnie zmieścić piłkę w bramce Legionovii.