Na koniec roku Świt pokonuje Polonię

Dziś Polonia rozegrała dziś ostatnie w tym roku spotkanie sparingowe, z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Gospodarze wygrali 2:0.

Dzisiejsza potyczka była okazją sprawdzenia alternatywnych ustawień i rozwiązań, które – jak przyznaje Dariusz Dźwigałanie do końca zdały egzamin.

Wojciech Szymanek, Igor Gołaszewski
Wojciech Szymanek (fot. Michał Kulesza / mksswit.pl)

Postanowiliśmy dokonać kilku roszad, pozwolić młodym zawodnikom zagrać z tymi nieco bardziej doświadczonymi. To rozwiązanie niestety zdecydowanie nie wyszło dobrze, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę. Nie tylko dwie stracone bramki, ale i brak „jakości” w grze oraz realizacji tego, co sobie zakładaliśmy. Wiele błędów i strat przy częstych wymianach piłek. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Choć nie strzeliliśmy bramki, stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji, w tym stuprocentowych, po których tylko świetne zachowanie bramkarza drużyny przeciwnej uratowało Świt przed utratą gola – ocenił dla fan page Polonii szkoleniowiec „Czarnych Koszul”.

W bramce „Czarnych Koszul” wystąpił Mateusz Mika. Ślązak grał ostatnio w II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg (jesienią 8 meczów i jedno spotkanie pucharowe). W przeszłości reprezentował barwy m.in. Ruchu Radzionków i Polonii Bytom.