Porażka z Wisłą Płock

W pierwszym dzisiejszym sparingowym meczu rozegranym w Cetniewie Polonia Warszawa uległa II-ligowej Wiśle Płock 1:3. Drużyna „Czarnych Koszul” wystąpiła w tym meczu w mocno okrojonym składzie, a trener Piotr Stokowiec posłał do boju piłkarzy występujących na co dzień w drużynie Młodej Ekstraklasy. Nie zabrakło też zawodników testowanych, a wśród nich grającego po raz pierwszy Grzegorza Gicewicza z wejherowskiego Gryfa.

Poloniści dość szybko objęli prowadzenie, bo już w 6 minucie po akcji testowanego Fina Aleksandra Kokko, Konrad Wrzesiński pokonał brakarza Wisły. Było to jedyne trafienie „Czarnych Koszul”, kolejne trzy były już dziełem drużyny z Płocka. W 70 minucie nasz zespół mógł zmniejszyć rozmiar porażki, ale rzut karny egzekwowany przez Mateusza Glińskiego obronił bramkarz płocczan Seweryn Kiełpin. Sparing rozgrywano 2×40 minut.