Polonia wraca do gry?

Polonia po dwóch porażkach podnosi się z kolan. Niepowodzenia z Wisłą II i Błękitnymi poloniści odbili sobie na zespole Naprzodu Skórzec. Podopieczni Piotra Dziewickiego pokonali gości 5:0!

Strzelanie rozpoczęło się w 10 minucie spotkania. Piotr Tyburski przejął piłkę, uderzył z prawego narożnika pola karnego, bramkarz gości nie wyłapał piłki i z najbliższej odległości futbolówkę wepchnął do bramki najlepszy strzelec stołecznej drużyny Michał Strzałkowski. Trzy minuty później po dobrej wrzutce Jacka Karbowniaka do piłki wyskoczył Daniel Grala i z najbliższej odległości podwyższył wynik rywalizacji.

Po przerwie, w 48 minucie po rzucie rożnym bardzo dobrą główką popisał się kapitan „Czarnych Koszul” Aleksander Fogler. W 73 minucie drugą bramkę po dośrodkowaniu głową zdobył Grala. Wynik ustalił w 82 minucie Fogler, który wykorzystał dobre podanie w pole karne i skarcił defensywę Naprzodu.

Warto wspomnieć, iż w zespole Polonii debiutowali obcokrajowcy Gerry Madden, Nazar Litun i Danilo Rađenović oraz, że mecz na K6 oglądali kibice ze Skórca. Było normalnie!

04.09.2013 – Warszawa
Polonia Warszawa – Naprzód Skórzec 5:0 (2:0)
bramki: Michał Strzałkowski 10, Daniel Grala 13 i 73, Aleksander Fogler 48 i 82

Polonia: Michał Dudek – Damian Maleszyk Ż, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Michał Jagodziński (67. Patryk Strus), Gerry Madden, Piotr Tyburski, Nazar Litun (55. Danilo Rađenović Ż) – Michał Strzałkowski (64, Edgar Ghazaryan), Marcin Kruczyk (80. Jacek Kosmalski)

Źródło: własne / kibole.pl

12 thoughts on “Polonia wraca do gry?

1. Dobry mecz, ale absolutnie żadnych wniosków po nim wyciągać nie można. Mecze u nas nie są żadnym wyznacznikiem. Goście na samą myśl o grze na K6 srają w gacie, a że ciężko biega się z pełnymi majtkami to wyjeżdżają z plecakiem pełnym straconych goli. O awans będziemy musieli walczyć na wyjazdach, bo tam naprawdę będzie ciężko. Dobrym sprawdzianem będzie najbliższe mecz z Ciechanowem. On pokaże czy mamy prawo marzyć o awansie, czy za rok znowu będziemy gościć Żuromin czy Skórzec na K6.

P.S. Ręki sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, iż przy pierwszej bramce strzelał Litun a nie Tyburski.

2. na Zawsze ..te pełne gacie? co za bzdury?
    Może inaczej, pełny stadion to tylko młyn na dobrą grę:) np: Lech,Lechia,Sląsk ile meczy przegrali przy pełnych trybunach?…Ostatno legia też baty od Lechii, Ruchu:)
    Po prostu Polonia dobrze zagrała..dała dużo serducha:)

1. W zwiazku z reformą 2 ligi teoretycznie może spaść do III ligi nawet 6 zespołów. 3 liga będzie zmniejszona do 18 drużyn. Teoretycznie może spaść do 4 ligi nawet 10 zespołów. To jest po 5 na każdą grupę. W przyszłości jest dyskutowany także wariant zmniejszenie ilości grup III ligi z 8 do 4 tak by nie były potrzebne baraże o wejście do II ligi. Wtedy być może, że MZPN będzie chciał zrobić jedną grupę 4 ligi.

3. Super wynik zawsze jest fajnie kiedy drużyna wygrywa strzelając dużo goli. Cieszy przemyślane rozgrywanie piłki, bramki po stałych fragmentach, oraz chęć gry naszych piłkarzy i ta walka o piłkę jaka prezentują :ok:
    Oczywiście sędzia z kolegami musiał się pokazać.
    Brakowało mi trochę sprytu by puścić tą piłkę znienacka do napastnika zamiast czekać czy cofać do tyłu gdy była szansa. No i parę razy kopnięcia w stylu anemicznego kociaka brakowało siły, strzały czy podania no jak by śniadania nie dostali co poniektórzy, ale chyba będzie dobrze. :raca:

@BlackRainbow
    O masz, a myślałem że taki bajer PZPN tylko w 3 lidze wymodził, wiszę MPZN też nie próżnuje (bezpośredni spadek czy jednak baraże?).

4. Gra całkiem niezła. Zawodnicy mieli ogień w oczach. Mecz fajny, atmosfera jak na pikniku. Zasadniczo bluzgów brak. Na mecz przyszedłem na koniec pierwszej połowy. Fajne było to, że mecz trwał w najlepsze, a przy barze w ogródku tłum piwoszy w kulturalny sposób raczy się złocistym płynem. Co kto lubi…

Niefajne było to, że pod koniec pierwszej połowy kasy były zamknięte. Kto nie miał kupionego wcześniej karnetu nie mógł wejść. Pare osób odeszło z kwitkiem.