Poloniści po raz kolejny w najlepszej „11”

Tygodnik „Piłka Nożna” nominował do jedenastki kolejki Cezarego Sauczka (po raz trzeci w sezonie) i Piotra Maślankę, autora zdecydowanie najpiękniejszej bramki minionego weekendu, za którą z całą pewnością mógłby otrzymać nagrodę FIFA im. Ferenca Puskása, przyznawaną za najpiękniejszą bramkę roku.

W sobotnie popołudnie „Czarne Koszule” odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka wywieźli trzy punkty z Ełku pokonując tamtejszy MKS 3:0. Na listę strzelców oprócz wspomnianych wyżej Maślanki i Sauczka wpisał się Bartosz Wiśniewski. Było to ostatnie spotkanie polonistów w rundzie jesiennej. Do liderującego Sokoła „Czarne Koszule” tracą 7 punktów.

Piotr Maślanka

Uznania w oczach dziennikarzy „Piłki Nożnej” nie znalazł Jan Balawejder. Warto jednak podkreślić, że już od ponad 400 minut nasz bramkarz zachowuje czyste konto. Do polonijnego rekordu ustanowionego przez Macieja Szczęsnego w mistrzowskim sezonie, Jankowi już niewiele brakuje.

Jedenastka XVII kolejki „Piłki Nożnej”: Jakub Lemanowicz (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Piotr Maślanka (Polonia Warszawa), Kacper Górski (Legionovia Legionowo), Adrian Bieńkowski (Sokół Ostróda) – Michał Bajdur (Legia II), Radosław Pruchnik (Legia II), Paweł Kaczmarek (Sokół Aleksandrów Łódzki), Cezary Sauczek (Polonia Warszawa), Patryk Kamiński (Ursus Warszawa) – João Criciúma (Huragan Morąg), Paweł Galik (Huragan Morąg).

źródło: własne / Piłka Nożna

Author: Robe6

7 thoughts on “Poloniści po raz kolejny w najlepszej „11”

1. Nie wiem czy ta bramka Piotrka była zdecydowanie najpiękniejsza. Widzieliście gola przewrotką João Criciúmy w meczu Huragan-Pelikan? A propos Janka Balawejdera to zachowuje czyste konto od 397 minut (nie licząc oczywiście czasów doliczonych do poszczególnych połów).

2. A mnie ciekawi na jakiej podstawie tygodnik Piłka Nożna ustala jedenastkę kolejki. Żeby choć widzieli jeden mecz w kolejce to bym rozumiał.
    Dla przykładu – taki Lemanowicz na bramce Sokoła. Ile ten chłopak obronił strzałów w meczu z Lechią ? Ze skrótu chyba żadnego, za to sędzia nieźle kręcił na korzyść Sokoła z karnymi.
    Ktoś widział Górskiego z Legionovii w meczu w Białej Piskiej skoro wystawił go na stoperze jedenastki kolejki ?
    Kamiński z Ursusa za to, że strzelił gola z karnego w ostatniej minucie ? Co to za cymes ?
    A już dwóch słabych grajków z Huraganu za strzelenie goli szaraczkowi z Łowicza ?

Bzdurna ta układanka.

3. Zapewne wedle uznania/na oko po wynikach. Jest na twitterze profil Piłka Nożna 20 lat wstecz (czy jakoś tak). Czytam tam od czasu do czasu jedenastki kolejki ekstraklasy. Polonia zdobyła wtedy wicemistrza, a Arek Bąk króla strzelców. Ilość nominacji dla polonistów i „Bączka” jest zatrważająca! Zatem nihil novi 🙂

1. Powolutku tykamy oceny gry poszczególnych piłkarzy. Tak naszych, jak i całej naszej grupy. To będzie ciekawa dyskusja i pełna emocji, gdyż każdy ma swoje typy i swoje uzasadnienia.