Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w miniony weekend (21-23 września 2018 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Unia Warszawa 5:1

Początek spotkania był bardzo wyrównany, delikatną przewagę miał nawet rywal, który po jednej z akcji trafił w poprzeczkę. Bramkę strzelili pierwsi jednak poloniści, właściwie pierwsza składna akcja zakończyła się golem. Unia nadal jednak atakowała i jeszcze w pierwszej przerwie doprowadziła do wyrównania, przeciwnik nie pomylił się z rzutu karnego. Druga połowa zapowiadała się bardzo ciężko, ale poloniści wyszli na nią odmienieni i zasłużenie wygrali. „Czarne Koszule” były właściwie bezbłędne w ofensywie i strzeliły w drugiej części 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Dwa gole padły po bardzo ładnych uderzeniach z dystansu, przy jednym nie najlepiej zachował się bramkarz rywali. Trzeba jednak dodać, że golkiperem był zawodnik urodzony w 2003 roku, a więc znacznie młodszy od pozostałych zawodników. Swój mecz niestety wygrała też Wisła Płock, więc dystans do tego rywala nie zmniejszył się.

W najbliższy weekend rozpoczyna się runda rewanżowa. Polonia na bocznym boisku zmierzy się w sobotę o 12:00 z głównym faworytem rozgrywek – Zniczem Pruszków. W pierwszym spotkaniu pruszkowianie wygrali 6:2.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 0:0

Polonia tylko zremisowała z Olimpią Elbląg, która przed tą kolejką znajdowała się w strefie spadkowej.  Przewaga nad strefą spadkową nadal wynosi jednak dwa punkty.

W najbliższej kolejce polonistów czeka bardzo ważne spotkanie z Jagiellonią Białystok. Rywal, mający rozegrany jeden mecz mniej, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma tylko 2 punkty straty do „Czarnych Koszul”. Początek o 15:00 w sobotę, na bocznym boisku Polonii.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: UKS Varsovia – Polonia Warszawa 0:3

Polonia wygrała trzeci mecz z rzędu, tym razem „Czarne Koszule” na wyjeździe pokonały Varsovię. Po sześciu meczach poloniści mają 9 punktów – 6 oczek na strefą spadkową i cztery punkty straty do drugiej Jagiellonii Białystok.

Polonistów, tak jak starsze roczniki, w najbliższy weekend czeka bardzo ważny mecz. W niedzielę 18:00 „Czarne Koszule” na bocznym boisku podejmą Legię Warszawa, która z kompletem punktów po 5 spotkaniach jest liderem.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Polonia Warszawa – Agape Białołęka 2:2

Młodsi od rywali poloniści od początku starali się grać piłką i utrzymywali się przy niej dłużej od rywala. Niestety widać było jeszcze brak zgrania i sporo akcji kończyło się niepowodzeniem. Rywal postawił na prostszą grę i był bliski wyjścia na prowadzenie, ale Polonię uratowało przytomne wyjście bramkarza. W końcu jedna z akcji wyszła naszym zawodnikom i Patryk Kędziora z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Później „Czarne Koszule” miały jeszcze okazje na podwyższenie wyniku, ale zawiodła skuteczność. Wydawało się, że poloniści na przerwę zejdą, prowadząc, ale goście w ostatniej akcji pierwszej połowy wyrównali. W drugiej połowie poloniści nadal przeważali, czego efektem była bramka Daniela Pałubickiego, który dobił piłkę odbitą od słupka, po strzale jednego z kolegów. Rywal groźnie kontratakował, ale poloniści jakoś radzili sobie z szybkimi atakami przeciwnika. Niestety w 73 minucie jeden z polonistów sfaulował w polu karnym zawodnika gości, sędzia podyktował „jedenastkę”, która została zamieniona na bramkę. W następnych minutach mecz zrobił się szalony, obie drużyny chciały wygrać. Polonia częściej atakowała, ale brakowało dokładności pod bramką rywala, za często nasi zawodnicy decydowali się na indywidualne akcje. Pod koniec meczu szanse na wygraną wzrosły, bo rywal zobaczył czerwoną kartkę.  Poloniści niestety wtedy stracili głowę i zaczęli grać bardzo nerwowo, rzucają dodatkowo wszystkie siły do ataku. Mogło się to zemścić, ale Agape zmarnowało dwie 100% okazje, świetnie bronił też bramkarz Polonii.

W tej chwili z 5 punktami po trzech meczach Polonia zajmuje 5 miejsce w 7-drużynowej lidze. Druga Marcovia Marki ma 7 punktów przewagi, ale i dwa mecze więcej rozegrane. W tej kolejce Marcovia przegrała u siebie z UKS Bródno, które po 5 spotkaniach ma 13 punktów i jest liderem.

W najbliższy weekend Polonia pauzuje, ale 27 września zagra na wyjeździe z Marcovią Marki.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: Semp II Ursynów – Polonia Warszawa 11:2

Kompletnie nie wyszedł mecz młody polonistom, którzy wysoko przegrali z Sempem II Ursynów, który po trzech meczach ma 6 punktów. „Czarne Koszule” nadal są jednak na trzecim miejscu w 6-drużynowej lidze (czwarty KS Zwar II Warszawa ma tyle samo punktów i mecz mniej)

W najbliższej kolejce Polonia podejmie ATP Warszawa II, które po 3 meczach ma 0 punktów. Początek o 12:00, na boisku przy ulicy Spokojnej 13.

Źródło: własne/mzpn.pl/laczynaspilka.pl/llodzkifutbol.pl