Rezerwy rozgromiły Bór Regut

W trzeciej kolejce A-klasy Polonia II Warszawa rozgromiła Bór Regut. Rezerwy wygrały aż 7:2. Decydująca o sukcesie była pierwsza część spotkania, w której nasz zespół strzelił 6 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Polonia II mecz rozpoczęła wzmocniona aż 8 zawodnikami pierwszej drużyny, którzy jednak w większości jeszcze nie zagrali w III lidze, albo zaliczyli kilkanaście minut. „Czarne Koszule” zgodnie z oczekiwanie od początku przeważały, rywal został zepchnięty do defensywy. Przewaga na bramkę została zamieniona już w 17 minucie, gdy jeden z przeciwników dośrodkowaną piłkę wbił do własnej bramki. Największe problemy gościom sprawiali Jakub Cesarek i Kacper Wasilewski. Rywale mogli zatrzymać ich tylko faulami, co poskutkowało rzutem karnym w 27 i 28 minucie. Najpierw Wiktor Babiński posłał piękne prostopadłe podanie do Wasilewskiego, który został wycięty w polu karnym. Z 11 metrów nie pomylił się Cesarek. Minutę później Cesarek w polu karnym dryblował z łatwością rywali, aż został zatrzymany wślizgiem. Do drugiej „jedenastki” podszedł Wasilewski i również się nie pomylił. W 34 minucie było już 4:0. Lewym skrzydłem przedarł się Cesarek, który wystawił piłkę na pustą bramkę Wasilewskiemu. Pięć minut później rywale znów strzelili samobója. Ostatnia bramka w pierwszej połowie padła w 44 minucie, strzał jednego z kolegów dobił Arkadiusz Zagórski.

Kacper Wasilewski

Po zejściu Wasilewskiego i Cesarka w przerwie, w drugiej połowie działo się już znacznie mniej. Taki obraz gry był też jednak efektem wysokiego prowadzenia. Poloniści czasami próbowali zaatakować, ale zawsze brakowało dokładności, często zawodnicy też decydowali się na niepotrzebne dryblingi. W 70 minucie na chwilę do głosu doszli goście, którzy w ciągu 5 minut zdobyli 2 gole, oba po rzutach karnych. Wynik meczu został ustalony w 79 minucie. Lewą stroną pobiegł Witold Prokopczyk, mocno dośrodkował, a akcję zamknął Jan Redliński. Dzięki wygranej poloniści przesunęli się na 4 miejsce i tracą 3 punkty do lidera.

02.09.2018, Warszawa
Polonia II Warszawa – Bór Regut 7:2 (6:0)
bramki: samobójcze 17 i 39, Jakub Cesarek 27, Kacper Wasilewski 28 i 34, Arkadiusz Zagórski 44, Jan Redliński 79

Polonia II: Bartosz Kowalczyk (60. Tomasz Gnypek) – Szymon Kamiński, Tomasz Kacperkiewicz, Filip Pyśniak (77. Mateusz Walczak), Wiktor Babiński (46. Bartosz Otulak) – Jakub Kamiński (60. Łukasz Manel), Maciej Cichocki (60. Jan Redliński), Arkadiusz Zagórski, Adrian Sołoducha Ż, Jakub Cesarek Ż (46. Witold Prokopczyk Ż) – Kacper Wasilewski (46. Edgar Ghazaryan)