Świt wygrywa z Polonią

Niestety poloniści nadal nie są w stanie strzelić bramki w meczach sparingowych. Dzisiaj „Czarne Koszule” przegrały 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Poloniści zaatakowali już w 1 minucie. W polu karnym znalazł się Mateusz Małek, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia. Kilka minut później Małek miał dobrą okazję na gola, ale przestrzelił głową z bliskiej odległości. W 15 minucie odważnie przedarł się jeden z rywali, na szczęście w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Rafał Zembrowski. W 30 minucie na prawej stronie znalazł się Przemysław Szabat, podał po ziemi do Macieja Wilanowskiego, ale jego uderzenie sprzed pola karnego było trochę za wysokie. W 35 minucie świetną okazję miał Świt, jednak strzał z bliska fantastycznie obronił nasz golkiper. Pod koniec pierwszej połowy padła bramka dla Polonii, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Polonia miała przewagę, ale za wiele z niej nie wynikało, brakowało składnych akcji.

Krystian Pieczara

Druga połowa lepiej zaczęła się dla Świtu. Rywal kilka minut po jej rozpoczęciu wyszedł na prowadzenie. Przeciwnik otrzymał prostopadłe podanie i strzałem z ostrego kąta pokonał testowanego bramkarza. W ok. 65 minucie nareszcie poloniści stworzyli jakąś sytuację, ale dośrodkowanie Sauczka przeciął bramkarz. Kilka minut później powinno być 1:1. Świetnym podaniem prostopadłym popisał się Krystian Pieczara, ale testowany zawodnik w sytuacji sam nieudanie próbował przedryblować bramkarza rywala. Chwilę później jeden z testowanych uderzył bardzo dobrze z dystansu, ale minimalnie niecelnie. W 75 minucie znów Polonia miała okazję, po rzucie różnym zabrakło centymetrów do bramki, po sytuacyjnym uderzeniu jednego z testowanych. Pod koniec meczu poloniści mogli strzelić bramkę z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Później jeszcze rywal mógł podwyższyć prowadzenie, na szczęście piłka minimalnie minęła bramkę.

28.07.2018
Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

Polonia (I połowa): Jan Balawejder – Przemysław Szabat, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga, Piotr Maślanka – Mateusz Małek, Sebastian Olczak, Marcin Kluska, Cezary Sauczek – Maciej Wilanowski – Krystian Pieczara. W II połowie m.in. Jakub Kamiński, Arkadiusz Zajączkowski i Kacper Wasilewski.

1 thought on “Świt wygrywa z Polonią

1. Nieco się niepokoje ; skrót pokazuje ze skuteczność niezbyt wychodzi a przeciwnik coś tam strzela. Oficjalna podała kadrę na ten sezon – mamy 12 ludzi do grania prezentujących poziom i nic więcej. Pewnie przyjdzie jeszcze kilku młodzieżowców. Obyśmy grali na poziomie 3 ligowym bez fajerwerków .