W nawiązaniu do wczorajszego wpisu możemy zacząć rozszyfrowywanie nazwisk pierwszych potencjalnych piłkarzy Polonii na przyszły sezon. 

W ostatnim wpisie informowaliśmy o pojawieniu się Andrzeja Krajewskiego. Dziś do tej grupy możemy dorzucić jego kolegę z Grodziska Mazowieckiego, Sebastiana Małkowskiego. Obrońca z rocznika ’96 przed występami w Pogoni grał w Dolcanie Ząbki.

Treningi z Polonią po zerwaniu więzadeł odbył Jakub Cesarek, który drugi raz spróbuje dołączyć do ekipy „Czarnych Koszul”. Przypominamy, że 25-latek po powrocie z zagranicznego wojażu do niemieckiego FC Gütersloh 2000 trenował z Polonią po zakończeniu rundy jesiennej. Niestety wspomniany wyżej uraz wyłączył go z gry w piłkę. W tym okienku trzymamy kciuki za lepsze wejście do zespołu.

Adrian Sołoducha

Czteroosobową grupę z rocznika ’99 wysłał również MKS. Najstarszy rocznik akademii reprezentowali lewy obrońca Szymon Kamiński, dwaj środkowi pomocnicy Adrian Sołoducha i Kacper Wasilewski oraz stoper mogący grać na prawej obronie – Arkadiusz Zajączkowski.

W grupie zawodników, których polecał Emil Kot (projekt „Ty też masz szansę”) znalazł się Patryk Kostrzanowski, który może grać na pozycji defensywnego pomocnika lub prawego obrońcy. Wychowanek Legii w przeszłości grał dla Romnity Gołdap, Bugu Wyszków, Victorii Sulejówek i Drukarza Warszawa. Były współpracownik Piotra Dziewickiego scharakteryzował Kostrzanowskiego jako zawodnika podobnego stylem do Michała Oświęcimki. Mimo wzrostu super skoczność i timing, dobry odbiór no i zawzięta jednostka. Według Kota piłkarz miał trafić do Polonii zimą, ale plany popsuła kontuzja.

Podczas dzisiejszych zajęć do wspomnianych wczoraj zawodników „ze starej gwardii” powinien dołączyć Sebastian Olczak Tomasz Chałas.

Share