W ten weekend, ze względu na mecze reprezentacyjne, pauzuje polska Ekstraklasa. Z tego powodu część kibiców Polonii obawiała się solidnych posiłków dla drużyny rezerw Legii z pierwszego składu rywala. Tak się niestety stanie, jak podaje portal legia.net, w kadrze na jutrzejszy mecz, znalazło się aż 9 zawodników z pierwszej drużyny.

Będą to: Dominik NagyHildebertoŁukasz MonetaŁukasz TurzynieckiKonrad JałochaMiłosz SzczepańskiMateusz ŻyroThibault Moulin Michał Kopczyński. O czterech pierwszych mogliście przeczytać już w meczowej zapowiedzi. Zagrali już sporo spotkań w III lidze, Nagy i Hildeberto wystąpili m.in: w przegranym spotkaniu z GKS-em Wikielec. Jałocha natomiast to trzeci bramkarz Legii Warszawa, ale w zeszłym sezonie rozegrał 28 meczów w Ekstraklasie. Sczepański i Żyro to młodzieżowcy, którzy nie mogą przebić się do pierwszego składu i regularnie występują w drużynie rezerw. Inaczej sprawa ma się z Moulin i Kopczyńskim. Moulin to podstawowy zawodnik Legii, w zeszłym sezonie zaliczył 32 spotkania i zapadł w pamięć kibicom rywala bramką w spotkaniu z Realem Madryt. W tym sezonie też gra sporo, ma już za sobą 19 meczów. Kopczyński to jego partner z środka pola. Często jest krytykowany, ale w zeszłym sezonie był podstawowym zawodnikiem, zagrał 31 razy. W tym sezonie dostaje rzadziej szansę, ale pojawił się już 20 razy na boisku.
Podsumowując, realnie Legię II, w porównaniu do innych spotkań, wzmocni trzech piłkarzy – Moulin, Kopczyński i Jałocha. Wszyscy trzej grali w zeszłym sezonie regularnie w Ekstraklasie i na pewno podniosą jakość i tak już silnego rywala. Piłka jest jednak nieprzewidywalna i miejmy nadzieję, że jutro poloniści to udowodnią.

Źródło: własne/legia.net/90minut.pl