Dzisiaj o godzinie 16:00 juniorzy MKS-u Polonii Warszawa rozpoczynają rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie beniaminek – Stomil Olsztyn, który dzisiaj zagra na własnym stadionie. Rozgrywki w tym sezonie będą szczególnie ciekawe, gdyż ze względu na ich reorganizację, w lidze utrzyma się tylko 6 zespołów z 16.

Latem do drużyny MKS-y dołączyło 3 zawodników. Pierwszym z nich jest wspominany nie raz na naszej stronie Patryk Baran. Były piłkarz Widzewa był początkowo łączony z zespołem seniorskim Polonii, ale ostatecznie trafił do drużyny występującej w CLJ.

Drugim wzmocnieniem jest również denefsor – Daniel Widz. Zawodnik przyszedł z seniorskiej drużyny Olimpii Grudziądz, w której nie udało mu się zadebiutować. Widz jest również młodzieżowym reprezentantem Polski.

Trzeci nowy piłkarz to Mateusz Chemielewski. Napastnik przyszedł do Polonii z rezerw Ursusa, w których strzelił 17 bramek. Będzie on alternatywą dla najlepszego strzelca – Szymona Borunia, który po operacji przegrody nosowej będzie potrzebował trochę czasu na dojście do optymalnej formy.

Źródło: własne/FB Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Warszawa

 

Share