Polonia na sztucznym boisku pokonuje Pilicę

Poloniści zagrali dziś mecz okręgowego Pucharu Polski z Pilicą Białobrzegi. Młody zespół gości uległ w 1/8 finału polonistom 4:1.

Michał Gwiazda
Michał Gwiazda (fot. Oiolosse / KSP FB)

W 5 minucie Andrzej Krajewski wrzucił piłkę do Michała Gwiazdy, który głową zgrał do Konrada Cichowskiego, który posłał futbolówkę obok słupka bramki Pilicy. W 18 minucie strzał z dystansu Gwiazdy z problemami sparował bramkarz rywali. W 24 minucie kombinacyjną akcję rozegrało trio Aleksander Tomaszewski, Cichowski i Bartosz Niksiński, ale podanie tego ostatniego do Gwiazdy przeszkodziło w finalizacji sytuacji Polonii. W 27 minucie Niksiński otworzył wynik, po sytuacji „sam na sam”. W 29 minucie „Niki” miał szansę na podwyższenie, ale zmarnował idealną sytuację. W 37 minucie Cichowski minął dwóch obrońców rywali i wyłożył ze skrzydła piłkę do Gwiazdy, ten cofnął do Niksińskiego, ale strzał byłego gracza Znicza Pruszków był niecelny. W 41 minucie poloniści wymienili kilka piłek, po których na strzał zdecydował się Gwiazda, jednak jego strzał powędrował metr nad poprzeczką Pilicy. W 45 minucie „Czarne Koszule” przeprowadziły dobrą akcję zakończoną strzałem z linii 16 metra, po której niecelnie strzelił jeszcze Bartłomiej Urbański.

W 52 minucie Urbański stracił piłkę w środku pola, po tej głupiej stracie Pilica wywalczyła rzut karny, który udało się gościom wykorzystać. W 56 minucie Cichowski przeprowadził rajd prawym skrzydłem, który zakończył się strzałem sparowanym przez golkipera rywali. W 61 minucie obserwowaliśmy oblężenie bramki gości, strzał Tomaszewskiego z trudem obronił bramkarz drużyny z Białobrzegów. W 72 minucie Michał Zapaśnik strzelił z półobrotu prosto w bramkarza gości. W 76 minucie Gwiazda minął dwóch rywali w polu karnym po czym został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Kluska. W 80 minucie Gwiazda obił słupek bramki Pilicy. W 83 minucie Gwiazda podał prostopadłą piłkę do Kluski, który wyszedł „sam na sam” z golkiperem, podał piłkę do Jana Dźwigały, który podwyższył wynik rywalizacji. W 89 minucie w słupek uderzył Grzegorz Arłukowicz, a piłkę do bramki dobił Zapaśnik. Napastnik Polonii chwilę później obił jeszcze raz słupek bramki gości.

15.04.2015 – 1/8 finału okręgowego PP
Polonia Warszawa – Pilica Białobrzegi 4:1 (1:0)
bramki: Bartosz Niksiński 27, Marcin Kluska 77 (k), Jan Dźwigała 83, Marcin Zapaśnik 89

Polonia: Tomasz Siryk – Andrzej Krajewski, Daniel Choroś, Adam Grzybowski, Bartisz Wybraniec  Bartosz Niksinski (70. Michał Zapaśnik), Grzegorz Arłukowicz, Bartłomiej Urbański (63. Sebastian Pindor), Michał Gwiazda – Aleksander Tomaszewski (63. Jan Dźwigała) – Konrad Cichowski (63. Marcin Kluska)